Slapyvardis: #RūtaM fanai . @ Kvieskit . !*
Šalis: Lietuva
Miestas: Kalvarija
Apie mane: Rūta Meilutytė gimė Kaune. Šiuo metu gyvena Plimute, Jungtinėje Karalystėje. Mokėsi Kauno Milikonių vidurinėje mokykloje. Pirmasis treneris – Giedrius Martinionis, dabartinis – Jon Rudd.[1]

2010 m., kartu su dviem vyresniaisiais broliais Mindaugu ir Margiriu, atvyko paskui darbą Plimute radusį tėtį. Avarijoje žuvusios mamos plaukikė neteko ketverių. Karjeros pradžia – 2004 m. Šilainių baseine Kaune. Į Angliją plaukikė išvažiavo ne dėl sportinių priežasčių. Anksčiau į Didžiąją Britaniją persikėlęs Rūtos tėtis Saulius Meilutis norėjo, kad duktė augtų su juo ir prieš jai atvykstant rūpinosi Rūtos treniruočių sąlygomis. Anglijoje šeima įsikūrusi laikinai.[2] Plimute Rūta Meilutytė treniruojasi Plymouth Leander plaukimo klube.[3]

2011 m. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pelnė aukso medalį plaukimo 100 m krūtine rungtyje, sidabrą 50 m laisvuoju stiliumi distancijoje ir bronzą 100 m laisvojo stiliaus plaukime. Tais pačiais metais Meilutytė pasiekė OQT normatyvą ir pateko į 2012 m. vasaros olimpines žaidynes Londone.

Olimpinių žaidynių 100 m plaukimo krūtine atrankoje R. Meilutytė pasiekė 1:05.56 rezultatą, 1,74 sekundės pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą ir buvo greičiausia tarp visų 46-ių atrankos dalyvių, bei pasiekė geriausią pasaulio sezono rezultatą.[4] 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje ji užėmė pirmą vietą, distanciją nuplaukusi per 1:05.21 ir pagerinusi Europos rekordą.[5] Finale iškovojo aukso medalį, distanciją nuplaukusi per 1:05.47. Meilutytė tapo jauniausia 100 m plaukimo krūtine distancijos olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį.